Hoş Geldiniz… Laboratuvarlarımız, Ulusal ve Uluslararası Kalite ve Akreditasyon Kurumlarınca Akredite Edilmiştir.
ONLINE RANDEVU FORMU
İsim Soyisim:
Telefon:
E-Posta:
Mesajınız:
%100 KESİN BABALIK TESTİ SONUCU %100 KESİN BABALIK TESTİ SONUCU

DNA Laboratuvar Akreditasyonları: Müşterilerimize en üstün kaliteyi sağlamak için IDENTIGENE gönüllü olarak, laboratuvarlar ve işletmelerdeki standartları ve uygulamaları geliştirmek için tasarlanmış DNA babalık testi ve yeterlilik testi programları için laboratuvar akreditasyonlarına rutin şekilde katılmaktadır.

Babalık Testi

Babalık Testi

 

DNA Örnekleri Nasıl Alınmaktadır?

 

Hücrelerin elde edilebilmesi için, yanağın iç kısmına, swablar sürtülerek DNA numuneleri alınır. Yanak swabları, bebekler de dahil olmak üzere her yaştan başvuran kişiler için kolay, uygun ve güvenlidir. Her kişiden ortalama  üçer swab kullanılarak DNA örnekleri alınmaktadır.

 

Kan Örneği ile Yanak İçi Tükürük Örneği Arasında Fark Var Mıdır? Kan Örneği Daha Mı Kesin Sonuç Veriyor?

 

Hayır. DNA Babalık Testi için alınan yanak hücrelerinin sonuçları, kan hücrelerinden elde edilen sonuçla aynı kesinliğe sahiptir. İster yanak hücrelerinden ya da ister kandan alınsın, DNA her zaman, her yaşta aynıdır.

 

Anneden De Numune Alınmasına Gerek Var Mıdır?

 

Normalde teknik olarak, anneden örnek alınmasına gerek yoktur. Bazı istisnai durumlar da, biyolojik annenin teste dahil olması sonuçları güçlendirdiğinden, annenin de örnek vermesi gerekebilir. Hastane de karışma olasığı ve ya bazen yakın akrabalık gibi durumlar da kesin sonuç almak için, anneden de örnek alınması gerekebilir.

 

Babalık Testinde Çocuğun Yaşı Önemli mi?

 

DNA testine başvurmak için herhangi bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Bebeğin dünyaya gelmesi yeterli olacaktır. Etik değerler gereği, gebelikte DNA babalık testi başvurusu kabul edemiyoruz. Çocuğun yaşının 18 altında olduğu durumlar da, yasal velisinin (baba ya da anne) rızasının alınması gerekmektedir.

 

Babalık Testi Sonucu Ne Zaman Sonuçlanır?

 

Babalık testi sonuçları; tekrar numune alınması gerekmediği takdirde, genellikle ortalama 10 iş günü sonra sonuçlanmaktadır?

 

DNA babalık Test Sonuçları Ne Kadar Doğrudur?

 

DNA babalık testinin kesinliği %100'dür. DNA analizi, modern teknolojik ekipmanlar kullanılarak yapılan, akredite olan laboratuvarımız da, moleküler biyologlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle DNA test yöntemi %100 doğru genetik bilgiyi vermektedir. Sonuçlardan eminiz ve kesinlik garantisi sunmaktayız.

 

Çocuk ve baba adayının %100 kesin profilleri, babalık olasılığını belirlemek için karşılaştırılır. Baba değilse %0 babası değildir ya da ve DNA profilleri eşleşirse % 100 babası olduğunu göstermektedir.

 

Babalık Testinin Fiyatı Ne Kadardır?

 

Babalık testi fiyatı hakkında bilgi almak için, 0850 460 16 61 numaralı hattımızı arayarak, test yetkilisi arkadaşlarımızdan babalık testi fiyat bilgisi alabilir, randevunuzu oluşturabilirsiniz. Dilerseniz bilgi@tibbilab.com elektronik posta adresimize mail gönderebilirsiniz. Çevrim içi olduğumuz durumlar da, sağ alt köşede bulunan, canlı destek paneli kullarak ta sorularınızı bize sorabilirsiniz.

 

DNA Test Laboratuvarı Akreditasyonlarımız

 

Müşterilerimize en üstün kaliteyi sağlamak için IDENTIGENE gönüllü olarak, laboratuvarlar ve işletmelerdeki standartları ve uygulamaları geliştirmek için tasarlanmış DNA babalık testi ve yeterlilik testi programları için laboratuvar akreditasyonlarına rutin şekilde katılmaktadır.

 

AABB, L-A-B (ISO-17025), NYSDOH ve CAP gibi akreditasyon kurumları, temizlik, yeterlik, iş kalitesi, müşteri gizlilik koruması ve sonuçların kesinliğinin sağlandığından emin olunması için DNA test laboratuvarımızı rutin olarak değerlendirmektedir. Bu akreditasyon süreci; numune yaklaşımı, laboratuvar ekstraksiyonu, veri analizi ve güvenli DNA babalık test sonucu raporlamayı içermektedir.